Sahte Plaka Satışı Yapan Siteler Kapatılıyor 3.5/5 (2)

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, sahte plaka satışı yapan web sitelerine mahkeme kararıyla erişim yasağı getirdiklerini belirterek, “Sahtecilikte ısrar edenler, mahkemelerimiz tarafından ağır şekilde cezalandırılacak” dedi.

Yazılı açıklamasında, TŞOF (Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu) Başkanı Apaydın,  bazı İnternet sitelerinde sahte araç plakalarının satıldığı bilgisine ulaştıklarını ve haberi duyar duymaz mahkemeye başvurduklarını bildirdi. Bu girişim sonucu, sahte plaka satışı yapan İnternet sitelerine “erişim yasağı” getirildiğini vurgulayan Apaydın ayrıca şunları belirtti:

“Başvurumuzda satışların, Karayolları Trafik Kanunu ile Karayolları Trafik Yönetmeliğine aykırı olduğuna, ayrıca bunun kanuna KHK ile eklenen bir maddeyle resmi belgede sahtecilik suçu içerdiğine dikkati çektik. İnternet sitelerinin ‘plakalık’ adı altında sahte plaka sattıklarını da belgeledik. Ankara 8’inci Sulh Ceza Hakimliği belgelerimizle itiraz gerekçelerimizi yerinde bularak, lehimizde karar verdi.”

Sahte plaka satışının ağır bir suç olduğunu belirten Apaydın, bunu yapanlarla ilgili cezai işlemlerin de en kısa sürede başlatılacağını belirterek sözlerini noktaladı.

Oyla