79 Plaka

79 Plaka

79 Plaka nerenin plakası, 79 Plaka hangi ilimiz, 79 Plaka kodu hangi ilimize ait gibi soruları içeriğin devamında cevaplıyoruz.


Türkiye'de bulunan 81 il arasından 79 Plaka numaralı trafik plaka koduna sahip olan yer aşağıdaki bağlantıya tıklamanız gerekiyor:

79 Plakayı Öğrenmek İçin TıklaDaha Büyük Görüntüle

İlinin Plaka Aralıkları;

79 AC 001 – 79 AZ 999 Merkez

79 M 0001 – 79 M 9999 Merkez

79 T 0001 – 79 T 9999 Merkez

Kilis ili sınırları içerisinde yaşayan halkın en önemli geçim kaynakları arasında tarımsal faaliyetler yer alır. Yetiştirdikleri zeytin ağaçları ve bereketli topraklarıyla her dönem refah içerisinde yaşayan Kilisliler, buğday ve antep fıstığı üretimi de gerçekleştirirler. İnanç turizmi alanında da birçok türbe ve mezarlık da 79 plaka numaralı bu güzel şehirde bulunur. Tarihi medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için höyükler, eski kaleler, tarihi medrese ve ören yerleri de Kilis’te ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Öcce ismi verilen ve köfteye benzeyen yöresel yemeklerinin yanı sıra Kilis ezmesi de bu şehrin mutfağındaki tatlardan bazılarıdır. Ne yapıp edip yolunuzu Kilis’e düşürmeniz, bu güzel şehrin sokaklarını aylak aylak gezmeniz ve halkla sohbet ederek şehrin ne kadar iyi insanlarla dolu olduğunu görmeniz mutlaka tavsiye edilir.