76 Plaka

76 Plaka

76 Plaka nerenin plakası, 76 Plaka hangi ilimiz, 76 Plaka kodu hangi ilimize ait gibi soruları içeriğin devamında cevaplıyoruz.


Türkiye'de bulunan 81 il arasından 76 Plaka numaralı trafik plaka koduna sahip olan yer aşağıdaki bağlantıya tıklamanız gerekiyor:

76 Plakayı Öğrenmek İçin TıklaDaha Büyük Görüntüle

İlinin Plaka Aralıkları;

76 AC 001 – 76 AZ 999 Merkez

76 M 0001 – 76 M 999 Merkez

76 T 0001 – 76 T 999 Merkez

Kars ve Ardahan illerine yakınlığıyla bilinen, sonradan il olarak 76 plaka numarasını alan Iğdır ilinde her mevsim gezilip görülecek güzel yerler bulunur. Doğu Anadolu bölgesinin nadide şehirleri arasında yer alan Iğdır’da tarım sektörü son yıllarda hızla gelişmiştir. Düzenlenen festivallerle yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline gelen şehirde Ermeni çetelerince vahşi şekilde katledilen Türk vatandaşlarını anmak için dikilen bir de anıt mevcuttur. Bu anıt da yerli turistler tarafından ziyaret edilir ve şehitlerimiz için dualar okunur. Kayısı ve kavun yetiştiriciliği yapan halk, küçükbaş hayvan yetiştirerek de ek gelir elde eder. Yılın belli dönemlerinde pamuk ekerek toplayan halkın geçim kaynağı bereketli topraklardır. Özellikle kayısı yetiştiriciliğinde Malatya ile Iğdır’ın tatlı bir rekabet içinde olduğu da söylenebilir.